Akademik Danışmanlık

Üniversitemizde eğitim gören her öğrenciye bağlı olduğu bölüm öğretim üyelerinden biri akademik danışman olarak atanır. Danışman, öğrenciye üniversite hayatına uyum, akademik konularda rehberlik ve kariyer planlaması gibi çeşitli konularda yardımcı olur. Öğrencinin gereksinimleri doğrultusunda öğrenciye akademik konularda bilgi verir. Her akademik kayıt döneminde, uygun ders seçimi, ders programlarının onaylanması, ders ekleme / bırakma işlemleri, yatay geçiş, dönem izni vb. gibi konularda öğrenciye akademik danışmanı rehberlik yapar. Akademik ders kayıtları danışman onayından sonra kesinleşir. 
(Bkz. advising.boun.edu.tr )

Akademik danışmanınız Öğrenci Bilgi ve Kayıt Sistemi (ÖBİKAS) “registration.boun.edu.tr” “General Services” başlığı altında yer alan “Advisor List” bağlantısında belirtilmiştir.

Ders kayıt günlerinde danışmanınıza ulaşarak programınızı beraber oluşturmanız gerekli olup kayıt onay sürecinizi hızlandıracaktır. Düzenli olarak danışmanınızla görüşmeniz, soru ve sorunlarınızı paylaşmanız kuvvetle tavsiye edilir.