BUCard

BUCard, Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Kimlik Kartı’dır. Adınıza düzenlenen BUCard, Üniversiteye kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra 16 Eylül 2019 tarihinden itibaren mesai saatleri içinde Kayıt İşleri Şube Müdürlüğü’nden dağıtılacaktır.

BUCard aynı zamanda bir ödeme kartıdır. BUCard’ı ödeme kartı olarak Üniversite kampüslerindeki yemekhanelerde kullanabilirsiniz. BUCard’ı ödeme kartı olarak kullanabilmeniz için kartınıza TL yüklemesi yapmanız gerekir.

Kartınıza TL yüklemesi yapmak için Garanti Bankası kanallarından birini kullanabilirsiniz. Bu kanallardan Şube ve ATM seçeneklerini kullanmak için Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekmez.

Garanti Bankası Şubeleri: Boğaziçi Üniversitesi için üniversite ödemeleri seçeneklerinden BUCard ödemesi yapmak istediğinizi belirtin.

Garanti Bankası İnternet Şubesi: Ödemeler → Kurum → Üniversite → Boğaziçi Üniversitesi → BUCard seçeneğini seçip, öğrenci numaranızı girip istediğiniz miktarı yükleyin.

ATM → Ödemeler → Diğer Ödemeler → Üniversite Ödemeleri → Boğaziçi Üniversitesi → BUCard seçeneğini seçip, öğrenci numaranızı girip istediğiniz miktarı yükleyin.

Kartınızın kullanımı ile ilgili teknik bir sorun yaşadığınızda BUCard Ofisine başvurunuz. (bucard@boun.edu.tr) BUCard Ofisi Bilgi İşlem Merkezi’nde bulunmaktadır.