Öğrenci Kimlik Kartı (BUCard)

BUCard, Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Kimlik Kartı’dır. Adınıza düzenlenecek öğrenci kimlik kartınızın (BUCard) ne zaman size teslim edileceği daha sonra duyurulacaktır.

BUCard aynı zamanda bir ödeme kartıdır. BUCard’ı ödeme kartı olarak Üniversite kampüslerindeki yemekhanelerde kullanabilirsiniz. BUCard’ı ödeme kartı olarak kullanabilmeniz için kartınıza TL yüklemesi yapmanız gerekir.

Kartınıza TL yüklemesi yapmak için Garanti Bankası kanallarından birini kullanabilirsiniz. Bu kanallardan Şube ve ATM seçeneklerini kullanmak için Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekmez.

Garanti Bankası Şubeleri: Boğaziçi Üniversitesi için üniversite ödemeleri seçeneklerinden BUCard ödemesi yapmak istediğinizi belirtin.

Garanti Bankası İnternet Şubesi

Ödemeler → Kurum → Üniversite → Boğaziçi Üniversitesi → BUCard seçeneğini seçip, T.C. Kimlik numaranızı girip istediğiniz miktarı yükleyin.

ATM → Ödemeler → Diğer Ödemeler → Üniversite Ödemeleri → Boğaziçi Üniversitesi → BUCard seçeneğini seçip, T.C. Kimlik numaranızı girip istediğiniz miktarı yükleyin.

Kartınızın kullanımı ile ilgili teknik bir sorun yaşadığınızda BUCard Ofisine başvurunuz. (bucard@boun.edu.tr)

BUCard Ofisi Bilgi İşlem Merkezi’nde bulunmaktadır.