E-Kayıt

3 - 4 - 5 Eylül 2018
 
E-Kayıt işlemleri https://www.turkiye.gov.tr/ web sitesinin “e-hizmetler” bölümünde yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ bağlantısından açılacak olan “Üniversite E-Kayıt” seçeneği tıklanarak gerçekleştirilecektir. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan ve E-kayıt hakkında bilgilerin yer aldığı Üniversite E-Kayıt Kullanım Kılavuzu’na https://yoksis.yok.gov.tr/downloads/YOK-Kayit.pdf veya e-kayit.boun.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 
E-Kayıt işlemini gerçekleştirerek kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktıyı alan öğrencilerimizin Üniversiteye kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. E-kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt için üniversitemize gelmeleri veya belge getirmelerine gerek yoktur. Ancak elektronik ortamda yüklemelerini istediğimiz aşağıdaki zorunlu belgeleri yüklemeleri gerekmektedir.
0
Elektronik ortamda sisteme yüklenmesi zorunlu belgeler
Üniversiteye E- Kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerimizin ÖSYM’de kullandıkları e-posta adresine, 10 Eylül 2018 Pazartesi günü, Öğrenci Bilgi ve Kayıt Sistemi’ne (ÖBİKAS) erişim için gerekli olan öğrenci numarası ile birlikte elektronik ortamda yüklemelerini istediğimiz belge ve bilgileri içeren ayrıntılı e-posta gönderilecektir. Bu süreçte e-postanızı takip etmeniz önemle hatırlatılır.
 
  • Nüfus Cüzdanı veya TC. Kimlik Kartı (ön ve arka yüz) 
  • Lise Diploması
  • 2018-YKS Sonuçları çıktısı
  • 2018-YKS Yerleştirme Sonuçları çıktısı
  • Barkodlu E-Kayıt Belgesi çıktısı (sadece e-kayıt yaptıranlar için)
  • Bilgi Formu (e-posta adresinize gönderilecektir)