E-Kayıt

16-21 Ağustos 2019
 
E-Kayıt işlemleri https://www.turkiye.gov.tr/ web sitesinin “e-hizmetler” bölümünde yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ bağlantısından açılacak olan “Üniversite E-Kayıt” seçeneği tıklanarak gerçekleştirilecektir.
 
E-Kayıt işlemini gerçekleştirerek kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktıyı alan öğrencilerimizin Üniversiteye kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. E-kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt için üniversitemize gelmeleri veya belge getirmelerine gerek yoktur. Ancak elektronik ortamda yüklemelerini istediğimiz aşağıdaki zorunlu belgeleri yüklemeleri gerekmektedir.

 

0
Elektronik ortamda sisteme yüklenmesi zorunlu belgeler
Üniversiteye E- Kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerimizin ÖSYM’de kullandıkları e-posta adresine, 26 Ağustos 2019 Pazartesi günü, Öğrenci Bilgi ve Kayıt Sistemi’ne (ÖBİKAS) erişim için gerekli olan öğrenci numarası ile birlikte elektronik ortamda yüklemelerini istediğimiz belge ve bilgileri içeren ayrıntılı e-posta gönderilecektir. Bu süreçte e-postanızı takip etmeniz önemle hatırlatılır.
 
 

ÖSYM’de, e-posta adresi bulunmadığı veya yanlış olduğu için Üniversitemiz tarafından gönderilen e-postayı alamayan öğrenciler,  “http://registration.boun.edu.tr/buis/onlineregistrationLogin.aspx”  adresinden kimlik bilgilerini doğrulayarak e-posta adresini güncelleyebilirler.

 
  • Nüfus Cüzdanı veya TC. Kimlik Kartı (ön ve arka yüz) 
  • Lise Diploması
  • 2019-YKS Sonuçları çıktısı
  • 2019-YKS Yerleştirme Sonuçları çıktısı
  • Barkodlu E-Kayıt Belgesi çıktısı (sadece e-kayıt yaptıranlar için)
  • Bilgi Formu (e-posta adresinize gönderilecektir)

 

YKS İle Yerleşen Öğrenciler için Öğrenci Bilgi ve Kayıt Sistemi  (ÖBİKAS) Giriş ve Kayıt Belgeleri Yükleme Kılavuzu